Bezpečná Příbram

1.1.2018 bude spuštěna registrace na Policejní pochod Brdy 2018

Pochod je organizován Policejním klubem Příbram, z. s., pod záštitou města Příbram, partnerem pochodu je Nadace policistů a hasičů. Byť název pochodu nese označení ,,policejní ", je pochod  otevřen všem zájemcům, kteří se chtějí podívat do krásné přírody a pomoci druhým. Samotným účelem pochodu je v první řadě právě pomoci druhým, svou účastí podpoříte Nadaci policistů a hasičů.

Policisté a hasiči denně nasazují své životy a spěchají tam, odkud ostatní utíkají. Mnoho z nás zná příběh kolegy, který již není mezi námi, a nemůže se postarat o svou rodinu, kterou zde zanechal, nebo příběh, kdy se kolega musí naučit žít s trvale neměnnými následky po těžkých zraněních, která utrpěl při služebním zákroku, záchraně tonoucího, požáru atd.

Řada jmen a smutných příběhů před námi je téměř nekonečná. Jedno mají ale společné, zemřeli, aby ostatní mohli žít. Nadace policistů a hasičů pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí. Dále nadace pečuje o 41 policistů a hasičů, kteří jsou těžce tělesně postiženi následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

 
Datum pochodu:  19. května 2018
Prezence účastníků:  od 07:00 h do 10:00 h

Cíl: 
nejpozději 18:00 h

Místo: Obecnice, okres Příbram - parkoviště u fotbalového hřiště
---------------------------------------------------------------------------------------
TRASY
Dlouhá:
Trasa v délce 29 km Vás provede odkazy na vojenskou historii Brd, jako bývalé letiště či Jordán, a povede také okolo "pohádkové" lovecké chaty Carvánka.
 
Krátká:
Krátká trasa je totožná s loňským ročníkem, v délce 14 km, a vede v opačném směru.
 
Kočárková:
Novinka, trasa v délce 11 km, která je sjízdná i s kočárky. Na této trase však není nárok na pamětní medaili. 

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V listopadu 2017 došlo k dalšímu navýšení platu policistů a od ledna 2018 by měl být vyplácen novým policistům náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky