Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Dálniční kupóny

Dálniční kupóny jsou platné do konce ledna, od 1. února musí být již nové. Policisté je na zpoplatněných komunikacích kontrolují v rámci běžného výkonu služby v průběhu celého roku. Kupón se skládá ze dvou dílů, na oba se musí vyplnit registrační značka vozidla, ne však obyčejnou tužkou. Jeden díl se umisťuje na vnitřní stranu čelního skla u pravého dolního okraje, druhý díl je nutno si uschovat, slouží právě ke kontrole policií nebo celními orgány.

Pokud je dálniční kupón nenalepený, bez označení doby platnosti nebo bez vyplněné registrační značky je neplatný. Po skončení doby platnosti musí být kupón odstraněn. Pokud odstraněn není, motorista nemá na zpoplatněném úseku dálniční známku nebo nesplnil výše uvedené povinnosti, hrozí mu na místě pokuta do výše pěti tisíc korun, ve správním řízení dokonce až sto tisíc korun.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a od loňského roku je vyplácen novým policistům náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky