Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Díky kamerám byl zloděj dopaden

Městský kamerový systém velmi napomohl při zadržení pachatele, který včera dne 9. dubna v odpoledních hodinách odcizil kabelku. Tu si odložila poškozená žena vedle sebe na lavičku v Jiráskových sadech v Příbrami a zloděj využil její chvilkovou nepozornost. Koženkovou kabelku, ve které byly doklady, léky, sluneční brýle, rukavice, noviny a nějaké potraviny, nenechavec následně zahodil do kontejneru. Vzal si z ní však finanční hotovost ve výši 11 tisíc korun.

V rámci preventivních opatření a spolupráce s městskou policií v projektu Bezpečná Příbrami využívají policisté z obvodního oddělení kamerový systém, ke kterému mají přímý přístup na služebně. Na základě zjištěných informací z kamerových záznamů v dané lokalitě mohli příslušníci policie rychle zareagovat. Pár hodin po události se jim podařilo dopadnout muže, který odpovídal popisu. Dotyčný nejdříve zapíral, ale nakonec se k činu doznal. Nyní se bude zpovídat z přečinu krádeže. Ženě budou všechny odcizené věci vráceny.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a od loňského roku je vyplácen novým policistům náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky