Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Dopravní akce v souvislosti s velikonočními svátky

V souvislosti s velikonočními svátky a volnými dny je očekáváno zvýšení hustoty provozu kvůli odjezdu na chaty, chalupy, do turistických lokalit, a poté v pondělí půjde o návrat lidí zpět do svých domovů. Na silnice mohou vyjet i tzv. sváteční řidiči. Příbramští policisté se proto zapojí do celorepublikové akce, která je zaměřena na intenzivnější kontroly na komunikacích, např. zda motoristé dodržují rychlost, nejedou pod vlivem návykových látek, netelefonují za jízdy.

Příslušníci policie budou také kontrolovat celé osádky vozidel, jestli jsou všichni připoutáni bezpečnostními pásy. V loňském roce bylo při smrtelných dopravních nehodách 28 % řidičů a 21 % spolujezdců nepřipoutáno. Hlídky se budou soustředit zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy, a kde dochází častěji k nehodám. Se začínající motorkářskou sezónou se předpokládá zaměření i na tyto účastníky silničního provozu. Výkon služby bude zesílen také v místech, kde budou probíhat různé akce s účastí většího počtu osob.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a od loňského roku je vyplácen novým policistům náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky