Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Jeden kradl v obchodech, druhý prodával pervitin

V minulém týdnu obvinili příbramští kriminalisté dva muže, jeden obchodoval s drogami a druhý kradl v příbramských prodejnách. Pětadvacetiletý muž se bude zpovídat ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Od ledna loňského roku do dubna letošního roku na Příbramsku, Berounsku a v Praze prodával pervitin. Cílem bylo získat finanční prospěch, protože dotyčný je nezaměstnaný, a dále si obstarat pro sebe metamfetamin za výhodnější cenu. Již v minulosti byl za obdobnou trestnou činnost souzen a trestán.

U šestatřicetiletého muže policisté zahájili trestní stíhání pro pokračující přečin krádeže. V prvním čtvrtletí letošního roku vzal zboží nejméně ve třech  různých obchodech po Příbrami. V jednom obchodním centru ukradl tři uherské salámy, uschoval je pod oblečení a prošel přes pokladny bez zaplacení. Následně ho chtěl zadržet pracovník ostrahy, dotyčný mu však začal vyhrožovat fyzickou újmou. V jiné prodejně odcizil čtyři lahve alkoholu a v drogerii deset výrobků značky Bi-Oil. Celkem způsobil škodu ve výši téměř osmi tisíc korun. I on má za sebou trestní minulost.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a od loňského roku je vyplácen novým policistům náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky