Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Muž se specializoval na vykrádání aut

Policisté při hlídkové činnosti dne 12. května kolem páté hodiny ranní zadrželi zloděje, který vykrádal v Příbrami vozidla. Během noci se vloupal do tří aut stojících v ulici Jana Drdy, na náměstí Fr. Kučery a v ulici Generála Kholla. Odcizil z nich autorádio, flash disk, sluneční brýle a sadu náhradních žárovek. Škoda činila tři tisíce korun.

Jak se později ukázalo, dotyčný má na svědomí minimálně dalších pět vykradených automobilů, do kterých vnikl od konce ledna do poloviny dubna. Bral v nich vše, na co přišel, šlo např. o obušek, plynovou pistoli, nůž, dálniční známku, sadu nářadí, MP4 přehrávač, autorádio a žvýkačky. U těchto pěti případů byla škoda vyčíslena na deset tisíc korun. Již v minulosti se 29letý muž obdobné trestné činnosti dopustil a byl za ní i souzen. Nyní mu hrozí za přečin krádeže šest měsíců až tři léta odnětí svobody.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a od loňského roku je vyplácen novým policistům náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky