Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Oficiální vyjádření Policie ČR ke smrti mladého muže v Příbrami

Okolnosti události, ke které došlo v noci z 30. dubna na 1. května v Příbrami, vyšetřují středočeští kriminalisté z krajského ředitelství policie. Podle výsledků provedených úkonů a vyhodnocení zjištěných skutečností k úmrtí osoby mělo dojít při vzájemné potyčce mezi dvěma muži, kteří se vzájemně znali. Po úderu rukou 21letý muž  upadl a bezprostředně na místě zemřel. Samotné úmrtí mladíka je s největší pravděpodobností následkem úderu rukou nebo pádu po tomto úderu, nikoliv ukopání, jak se někde uvádí. K objasnění příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. V rámci prověřování nebylo potvrzeno, že by při incidentu došlo k použití zbraně. Sedmadvacetiletý muž se přišel po činu přihlásit na policii sám.

Na základě vyhodnocení výsledků z provedených úkonů v trestním řízení policisté zahájili trestní stíhání zadrženého 27letého muže pro přečin výtržnictví a zločin ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu v případě prokázání viny a následném odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě, neboť nebyly shledány zákonné důvody vazby.

por. Bc.Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí P ČR

Další články:

Aktuální téma

Upozornění pro občany - úprava provozu

Kvůli zlepšení průjezdnosti ve vánočním období, kdy dochází ke zvýšení hustoty provozu, je upraven provoz na křižovatce u obchodního domu Tesco v Příbrami.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky