Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Oficiální vyjádření Policie ČR ke smrti mladého muže v Příbrami

Okolnosti události, ke které došlo v noci z 30. dubna na 1. května v Příbrami, vyšetřují středočeští kriminalisté z krajského ředitelství policie. Podle výsledků provedených úkonů a vyhodnocení zjištěných skutečností k úmrtí osoby mělo dojít při vzájemné potyčce mezi dvěma muži, kteří se vzájemně znali. Po úderu rukou 21letý muž  upadl a bezprostředně na místě zemřel. Samotné úmrtí mladíka je s největší pravděpodobností následkem úderu rukou nebo pádu po tomto úderu, nikoliv ukopání, jak se někde uvádí. K objasnění příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. V rámci prověřování nebylo potvrzeno, že by při incidentu došlo k použití zbraně. Sedmadvacetiletý muž se přišel po činu přihlásit na policii sám.

Na základě vyhodnocení výsledků z provedených úkonů v trestním řízení policisté zahájili trestní stíhání zadrženého 27letého muže pro přečin výtržnictví a zločin ublížení na zdraví s následkem smrti, za což mu v případě prokázání viny a následném odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě, neboť nebyly shledány zákonné důvody vazby.

por. Bc.Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí P ČR

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a od loňského roku je vyplácen novým policistům náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky