Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Řidič se vydával za svého bratra

Kriminalisté minulý týden obvinili 40letého muže z přečinu poškození cizích práv v jednočinném souběhu s mařením výkonu úředního rozhodnutí. V loňském roce ho policejní hlídka zastavila v Příbrami během jednoho týdne hned dvakrát. V obou případech při silniční kontrole nepředložil žádný průkaz totožnosti a při lustraci v databázích policistům uvedl jinou totožnost. Použil identifikační údaje svého vizuálně podobného bratra, se kterým se již řadu let nestýká. Zamlčel svou pravou totožnost, protože se chtěl vyhnout trestnímu stíhání za porušení zákazu řízení. Netušil, že jeho bratr ho má uložen také. Až při soudním řízení se ukázalo, že je stíhán nepravý člověk, a že byly zneužity jeho osobní údaje.

Muž se navíc bude zpovídat i z přečinu podílnictví, protože na sebe převedl motocykl v hodnotě 40 tisíc korun, ačkoli si byl vědom, že pochází z trestné činnosti. Dopravní prostředek převzal v podzemních garážích v Praze za mnohem nižší cenu, navíc bez dokladů, registrační značky a s rozlomenou spínací skříňkou. Poté ho uschoval v garáži v jedné obci na Příbramsku. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody v délce až čtyř let.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V listopadu 2017 došlo k dalšímu navýšení platu policistů a od ledna 2018 by měl být vyplácen novým policistům náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky