Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Konec prázdnin, začátek školního roku

V souvislosti s koncem letních prázdnin a začátkem nového školního roku, kdy je předpoklad navýšení hustoty provozu, a dále s cílem ovlivnit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti, bude o víkendu probíhat dopravně bezpečností akce. Policisté se zaměří na dodržování stanovené rychlosti, na používání bezpečnostních pásů i zádržných systémů, na telefonování za jízdy, technický stav vozidel a na kontrolu předepsaných dokladů.

Během prvního zářijového týdne bude u škol zvýšený dohled nad bezpečností silničního provozu. Děti jsou po dvouměsíčním volnu méně obezřetné a plné zážitků z prázdnin. Chvíli jim trvá, než si zvyknout na změnu denního režimu. Prvňáčky čeká úplně něco nového, a nejen je, i jejich rodiče. Než své ratolesti pošlou samotné do školy, je nutné s nimi trasu, která by měla být co nejkratší, ale také nejbezpečnější, několikrát projít. Trpělivě jim znovu vše vysvětlovat a procvičovat. Během několika prvních týdnů, někdy i měsíců, je lepší děti do školy vodit nebo je alespoň svěřit sourozencům či starším spolužákům.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a od loňského roku je vyplácen novým policistům náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky