Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Všímejte si opuštěných dětí!

Zítřek, dne 25. května, je Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí. Den, jehož symbolem se stala pomněnka, anglicky forget-me-not („nezapomeň na mě“), byl poprvé vyhlášen v roce 1983 v USA. Smyslem tohoto dne je upozornit veřejnost na fenomén pohřešovaných dětí či dětí na útěku a rovněž vyjádřit poselství naděje a solidarity rodičům, kteří nemají o svých dětech žádné zprávy a nevědí, co se s nimi stalo.

V České republice si Pomněnkový den připomínáme již od roku 2004. Pro rychlé a úspěšné nalezení pohřešovaných dětí funguje systém pátrání, jeho součástí je i mobilní aplikace ECHO, která je přímo propojena na policejní databázi pohřešovaných osob v ohrožení. Systém umožňuje bezprostřední zapojení sdělovacích prostředků a také široké veřejnosti do pátrání. Právě rychlost je v těchto případech jedním z rozhodujících faktorů. Loni proběhlo na Příbramsku celkem 44 pátracích akcí, z uvedeného počtu se téměř polovina týkala právě dětí.

Co vlastně dělat, pokud se nám ztratí dítě? I když je to těžké, zachovat klid, malé děti se často jen někde „schovávají“. Důležité je prohledat místa, kde bylo dítě naposledy a nebezpečná místa v okolí, dále kontaktovat rodinu, přátele a sousedy. Pokud je stále dítě nezvěstné, zavolat policii přes tísňovou linku 158. Při oznámení je nutné uvést podrobný popis dítěte včetně markantu (pihy, brýle, vada řeči, jizvy apod.), popis oblečení, zdravotní stav a další informace podstatné pro pátrání. Samozřejmě je důležité poskytnout policii aktuální fotografii.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky