Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Auto opravdu není trezor!

O tom, že se nevyplácí nechávat věci na viditelném místě v zaparkovaném vozidle, se přesvědčili během dvou dnů dva motoristé. Z 15. na 16. prosince odcizil neznámý pachatel ze sedadla auta stojícího v Příbrami tašku na notebook, ve které byly vzorníky materiálů k výrobě nábytku. Dne 17. prosince v ranních hodinách stačilo zatím nezjištěnému nenechavci pár minut k tomu, aby z vozu zaparkovaného v Dobříši, sebral ze sedadla spolujezdce dámskou kabelku s dvěma mobilními telefony, s peněženkou, platební kartou a klíči. V prvním případě škoda činila 5,5 tisíce korun, ve druhém případě 29 tisíc korun.

Při opouštění automobilu by mělo být základním pravidlem zkontrolovat, zda na viditelném místě nejsou zanechané nějaké věci. Jakákoli taška či mobilní telefon lákají pozornost zlodějů. Zvýšená obezřetnost je obzvlášť v tento předvánoční čas na místě.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V loňském roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky