Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Během dvou dnů třikrát překročil zákon . . . je ve vazbě

Příbramští kriminalisté třikrát za sebou zadrželi nenapravitelného recidivistu, který se většinu svého života „specializuje“ na majetkové delikty a již za ně strávil více jak jedenáct let ve výkonu trestu. Soudce na něho uvalil vazbu.

Policisté s ním měli co dočinění již v lednu tohoto roku, kdy se jim ho podařilo zadržet poté, co v noci vykradl Škodu Superb zaparkovanou u jednoho z rodinných domů v Příbrami. Z auta vzal kufry a zavazadla, ve kterých bylo zejména pracovní nářadí. Jeho odcizením způsobil majiteli vozu a těchto věcí škodu za téměř 53 tisíc korun, další škodu, za 41 tisíc korun, způsobil násilným vniknutím do auta. 

Krátce po tomto vloupání jej ale „vyrušili“ policisté, kteří ho, i přesto, že se před nimi snažil utíkat a schovat v jednom z bytových domů, u kterého vyrazil dveře, krátce na to, zadrželi. 34letý muž skončil na policejním oddělení, kde si po provedení nezbytných úkonů trestního řízení převzal 23. ledna 2024 usnesení o zahájení trestního stíhání pro celkem 4 případy vloupání do vozidel (policisté při šetření zjistili, že se měl na přelomu prosince 2023 a ledna 2024 dopustit celkem čtyř podobných skutků).

Sdělení obvinění a hrozba dalšího vězení nebyla ale zřejmě pro tohoto recidivistu nijak zásadní. Hned následující den, 24. ledna 2024, skončil na policejním oddělení opět a to poté, co v jednom z obchodních řetězců odcizil kapsle na praní za čtyři sta korun, které nezaplatil. Pro muže se tak na policejním oddělení odehrál jemu dobře známý proces, po kterém odcházel  s dalším usnesením o sdělení obvinění z trestného činu krádeže.

Ani to ale nebylo jeho poslední setkání s policisty. Téhož dne byl totiž předveden na policejní oddělení krátce po další krádeži, kdy v dalším z obchodních řetězců odcizil další dvoje kapsle na praní a dva balíčky baterií. Vše si schoval pod bundu a prošel bez zaplacení. . .

Poté, co se na policejním oddělení i k této věci vyjádřil, mu kriminalisté předali další usnesení o zahájení trestního stíhání, opět pro trestný čin krádeže, kdy současně podali státnímu zástupci podnět k vazebnímu vyšetřování – aby trestnou činnost neopakoval – což soudce okresního soudu akceptoval.

Muži, který opustil věznici v srpnu roku 2023, kde si odpykával jeden z posledních trestů za majetkové delikty, tak hrozí za další činy, které měl spáchat od prosince 2023 do ledna 2024 a za které mu příbramští kriminalisté "předali" hned tři usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestné činy krádeže, hrozí v případě uznání viny před soudem až tříletý trest odnětí svobody.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
4. února 2024

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky