Bezpečná Příbram

Investiční podvody (kryptoměny, akcie)

Zpět na rozcestník

Chtěla investovat na internetu, místo toho bude roky splácet dluh

Na nabídku výhodného investování na internetu se nechala zlákat dvaapadesátiletá žena ze Šumperska. Půjčila si na to 700 tisíc korun a šla „do akce“. Jenže narazila na podvodníka a ten ji připravil o celkem 755 tisíc korun. Nic nezískala, a naopak léta bude splácet dluh. Novinky na případ upozornila policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Na začátku května žena podle ní reagovala na internetu na nabídku výhodného investování. Druhý den jí zavolal domnělý makléř, se kterým se domluvila na počáteční investici dva tisíce korun. „Volající ženu přesvědčil, aby si stáhla program pro vzdálenou správu počítače AnyDesk. Potom ji informoval, že jí s investicemi bude pomáhat i kolega, účetní. Žena pak postupovala podle jeho pokynů, přihlašovala se do internetového bankovnictví a zadávala platby, které měly sloužit jako investice,“ popsala mluvčí.

Některé převody ale prováděl falešný účetní za ni. Žena si pak na jeho radu vzala úvěr 700 tisíc korun, které podvodník použil na údajné investice. „Na její běžný účet během týdne přicházely různé platby, které podle pokynů přeposílala na jiné účty. Za tuto činnost jí byla přislíbena finanční odměna,“ uvedla Skoupilová. Zůstalo ale jen u slibu. Podvodník ženu připravil o statisíce korun. Bude-li dopaden, hrozí mu za podvod a další dva trestné činy až osm let za mřížemi.

Policie lidem radí, aby se nenechali zlákat reklamami slibujícími výhodnou investici a byli v takových věcech velmi obezřetní. „Na internetu je celá řada podvodných inzerátů, a některé z nich zneužívají fotky známých osobností a celebrit,“ varuje mluvčí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-bezpecnost-chtela-investovat-na-internetu-misto-toho-bude-roky-splacet-dluh-40473551

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky