Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Dopadení pachatele několika vloupání

V červenci bylo vykradeno v Příbrami několik domů. Provedeným šetřením a na základě vyhodnocení stop byl určen jako možný pachatel 28letý recidivista. Policistům se ho podařilo tento týden zadržet a včera ho obvinili ze čtyř trestných činů, a to z krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Dotyčný se při výslechu přiznal k celkem 12 skutkům, které spáchal především v Příbrami a také v Obecnici. Vloupal se do šesti domů, tří zahradních chatek, do dvou firem a jedné garáže. Kradl zejména nářadí a peníze, odcizil však i vzduchovou pistoli, obrazy, pruty, navigaci, tablet či platební karty. Garáž a zahradní chatky užíval spíše k přespání nebo v nich snědl nějaké potraviny. Způsobil celkovou škodu ve výši 130 tisíc korun. Za výše uvedené činy mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky