Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Muž garáže vykrádal, ale také v nich přespával

Jednatřicetiletého muže obvinili včerejšího dne příbramští kriminalisté ze spáchání trestného činu krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo nebytového prostoru.

Muž má mít na svědomí během letošního roku nejméně sedm vloupání, v pěti případech šlo o garáže v Příbrami, dále o jeden bytový dům ve městě a o rodinný dům na Březnicku. Způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun. Ukradl vozidlo škoda Favorit, pneumatiky, tiskárnu, notebook, starožitnou truhlici, cestovní kufr, asi sto kusů oblečení a knih, sběratelské mince, dětské hry, kompresor, rybářské pruty, snowboardy, lyže a různé nářadí.

Navíc při probourávání zdi mezi garážemi poškodil zaparkovaný automobil a zanechal zde i hromadu odpadků. V jiné garáži poničil cirkulárku a v další se rozhodl bydlet, kdy u ní vyměnil zámek a nastěhoval si sem své věci jako matraci, lino, nákupní vozík a oblečení. V jednom z objektů se mu dokonce podařilo ztratit peněženku, ve které měl své doklady. Jak se následně ukázalo, ve vykradeném domě vypomáhal při jeho rekonstrukci. Za výše uvedené činy mu nyní hrozí dle trestního zákoníku jeden rok až pět let pobytu za mřížemi.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V loňském roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky