Bezpečná Příbram

Podvodné e-maily od dopravců

Zpět na rozcestník

Přijal oznámení o balíčku. Po pár kliknutích přišel mladík o peníze

Přestože žádný balíček nečekal, nechal se dvacetiletý muž z Olomouce obalamutit zprávou, že dorazil do skladu a pro jeho doručení je jen potřeba doplnit nějaké údaje. Po pár kliknutích přišel o tisíce korun. Novinky o tom informovala policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

„Mladíkovi přišla na jeho telefon SMS zpráva se vzkazem, který zněl ,balíček dorazil do skladu, ale nemůže být doručen z důvodu neúplných údajů o adrese‘ a s internetovým odkazem,“ uvedla mluvčí.

Po kliknutí na odkaz byl mladík přesměrován na internetové stránky. „Poškozený v domnění, že se nachází na stránkách České pošty, zde vyplnil své osobní údaje a údaje ke své platební kartě, přičemž následně v bankovní aplikaci, aniž by si uvědomil, co potvrzuje, potvrdil platbu ve výši 4680 korun,“ konstatovala Skoupilová. Záhy poté mladík zjistil, že se stal obětí podvodníka.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Apelujeme na občany, aby zbystřili, vždy když jim přijde nějaký odkaz. Nikdy zde nevyplňujte údaje ke své kartě a vždy si ověřte pravost internetových stránek,“ doplnila radu na závěr policejní mluvčí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/krimi-prijal-oznameni-o-balicku-po-par-kliknutich-prisel-mladik-o-penize-40465787

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky