Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Rodinný drogový podnik

Koncem minulého týdne si příbramští kriminalisté posvítili při akci s názvem „BOMBARDINO“ na další skupinu dealerů drog, v síti tentokrát uvízlo šest osob. Týden předtím rozprášili jinou, pětičlennou, skupinu distributorů návykových látek.

Čtyřiačtyřicetiletá žena z Příbrami spolu se svým otcem měli výnosný rodinný podnik, platili třem mužům ve věku 38 – 44 let, aby jim obstarávali metamfetamin. Dva z nich pro něj jezdili do Prahy. Jeden z mužů si od nich peníze vzal, zboží jim ale nedodal. Hlavní dva aktéři pak z větší části prodávali pervitin dalším osobám s cílem se obohatit, vedli si dokonce i podrobné účetnictví. Kupovala ho od nich také 45letá žena, se kterou byli domluveni na distribuci mezi další odběratele. Při čtyřech domovních prohlídkách bylo nalezeno 100 gramů metamfetaminu, což je v částce asi 200 tisíc korun, dále plastové sáčky, digitální váhy a věci pro pěstování rostlin marihuany.

Všichni zadržení byli obviněni z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Třem osobám hrozí až desetiletý trest odnětím svobody, ostatním polovina, tedy až pět let pobytu ve vězení.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky