Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Silniční kontrola

Ze středy na čtvrtek zjistili policisté u tří motoristů, že usedli za volant pod vlivem drog. Sedmadvacetiletá žena z Dobříšska byla ovlivněna marihuanou a pervitinem, navíc měla již zadržený řidičský průkaz. Jeden čtyřiadvacetiletý mladík, který jel přes Příbram, měl pozitivní test na amfetamin a druhý 24letý řidič jedoucí přes Dobříšsko byl pod vlivem kokainu.

Od začátku roku hlídky zastavily na příbramských silnicích celkem 766 motoristů, kteří byli ovlivněni omamnými a psychotropními látkami. Z uvedeného počtu 114 řidičů svým jednáním spáchalo přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, protože měli více než jedno promile alkoholu v dechu a 229 šoférů bylo pod vlivem drog.

Při silniční kontrole policisté provádí dechovou zkoušku na zjištění alkoholu. Pokud je její výsledek pozitivní, po pěti minutách ji opakují, jde o zajištění objektivnosti měření. Při zjištění hodnoty nad 0,24 promile nebo při přítomnosti drog ve slinách řidiče je zahájeno řízení o zadržení řidičského průkazu. Motorista je při kontrole poučen, že pokud odmítne podrobit se vyšetření na ovlivnění alkoholem či jinou návykovou látkou, dopouští se přestupku, za který mu hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na dva roky.

Dále hlídka kontroluje předepsané doklady, jde o platný řidičský průkaz, malý technický průkaz od vozu, doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem automobilu a dále doklad o zdravotní způsobilosti u osob nad 65 let věku. Následně také policejní hlídka ověřuje technický stav vozidla a může kontrolovat i povinnou výbavu. Do té patří: výstražný trojúhelník, reflexní vesta, náhradní elektrické pojistky, náhradní žárovky, zvedák, klíč na matice kol, náhradní kolo nebo sada na opravu pneumatik, autolékárnička odpovídající zákonným normám.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky