Bezpečná Příbram

Prevence kriminality

Zpět na rozcestník

V Příbrami se bude forenzně značit

Město Příbram připravilo pro občany novinku v oblasti ochrany majetku. Jedná se o forenzní identifikační značení prostřednictvím syntetické DNA.

Jedná se o nejmodernější metodu, která je založena na technologii mikroteček s obsahem jedinečného kódu DNA. Tyto mikrotečky přeneseme na Vaše kola či kompenzační pomůcky, zároveň předmět označíme samolepkou, která potencionálního pachatele upozorní, že předmět je označen syntetickou DNA a zároveň je zaregistrován v národním registru forenzního značení REFIZ. Vaše jízdní kolo se pak pro budoucího pachatele stává bezcenné z hlediska jeho dalšího zpeněžení. Toto vše představuje silný nástroj při ochraně Vašeho majetku a zejména jeho jednoznačné identifikaci.

Celý projekt bude pro občany zdarma. Spuštěn bude v měsíci říjnu. Včas Vás budeme informovat, jakým způsobem se do projektu zapojit.

Více na:

http://www.mvcr.cz/clanek/oznacovani-jizdnich-kol-pomoci-forenzniho-znaceni-je-dobrou-prevenci-odcizeni.aspx

https://www.forenzniznaceni.cz/

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky