Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Vykrádání domů a bytů o prázdninách

V době letních prázdnin lidé odjíždějí na dovolené či na chalupy a opouští svá obydlí, na tuto příležitost však čekají zloději. V silách policie není možné chránit každý byt či dům, proto je vhodné připomenout, že i každý sám může přispět k tomu, aby svůj majetek lépe zabezpečil.

Během státník svátků 5. a 6. července vykradl byt v Příbrami zatím nezjištěný pachatel. Svou pozornost zaměřil na finanční hotovost. Odnesl si odsud celkem třicet tisíc korun.

Podle statistik nejčastěji zloději dovnitř objektů vynikají okny a poté hlavními dveřmi. Lze je zabezpečit pomocí mechanickým zábranným prostředkům, např. bezpečností uzamykací systémy (odolné pro vrtání, násilnému vylomení cylindrické vložky), bezpečnostní kování, bezpečnostní dveře a zárubně (zabrání vyražení dveří), přídavné závory na dveře, okenice či mříže, bezpečnostní folie (zamezí prohození předmětů, zpomalují dokonce i šíření požáru), bezpečnostní skla, trezory. Jde vlastně o prostředky, které ztěžují vniknutí do obydlí.

Dále máme možnost technické ochrany, tu reprezentují elektronická zařízení, kamerové monitorovací systémy, lokální signalizace - akustické či optické, detektory pohybu, systémy s dálkovou signalizací - telefonní hlásiče. Vloupání nelze nikdy vyloučit, ale důležitost různých bezpečnostních prvků tkví v tom, že dokáží pachatele pozdržet.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky