Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Vykrádání domů a bytů o prázdninách

V době letních prázdnin lidé odjíždějí na dovolené či na chalupy a opouští svá obydlí, na tuto příležitost však čekají zloději. V silách policie není možné chránit každý byt či dům, proto je vhodné připomenout, že i každý sám může přispět k tomu, aby svůj majetek lépe zabezpečil.

Během státník svátků 5. a 6. července vykradl byt v Příbrami zatím nezjištěný pachatel. Svou pozornost zaměřil na finanční hotovost. Odnesl si odsud celkem třicet tisíc korun.

Podle statistik nejčastěji zloději dovnitř objektů vynikají okny a poté hlavními dveřmi. Lze je zabezpečit pomocí mechanickým zábranným prostředkům, např. bezpečností uzamykací systémy (odolné pro vrtání, násilnému vylomení cylindrické vložky), bezpečnostní kování, bezpečnostní dveře a zárubně (zabrání vyražení dveří), přídavné závory na dveře, okenice či mříže, bezpečnostní folie (zamezí prohození předmětů, zpomalují dokonce i šíření požáru), bezpečnostní skla, trezory. Jde vlastně o prostředky, které ztěžují vniknutí do obydlí.

Dále máme možnost technické ochrany, tu reprezentují elektronická zařízení, kamerové monitorovací systémy, lokální signalizace - akustické či optické, detektory pohybu, systémy s dálkovou signalizací - telefonní hlásiče. Vloupání nelze nikdy vyloučit, ale důležitost různých bezpečnostních prvků tkví v tom, že dokáží pachatele pozdržet.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky