Bezpečná Příbram

Preventivní programy pro ZŠ

Zpět na rozcestník

Studentky ISŠ HPOS absolvovaly kurz sebeobrany

V únoru se žákyně 3. a 4. ročníků ISŠ HPOS zúčastnily kurzu sebeobrany pod vedením dlouholetého instruktora Karla Kříže. Sebeobrana probíhala v rozsahu šesti vyučovacích hodin v rámci tělesné výchovy. Dívky se učily údery pěstí, kopy, jak se vysmeknout útočníkovi, jak se ubránit napadením nožem a mnoho dalších.  Nejzajímavější pro dívky byla možnost vyzkoušet si boj proti útočníkovi za použití cvičného obleku tzv. Redman,  na který je možné útočit velkou silou. 

,,Za sebe mohu říci, že se mi kurz moc líbil. Při hodinách byla legrace, zejména když jsme se měly ubránit jedna druhé. Pan Kříž nám vyprávěl příběhy, které sám zažil a některé byly i z toho zábavnějšího soudku. Zároveň jsme se také dokázali bavit o vážných věcech, protože napadení a obtěžování žen je v poslední době dost aktuálním tématem. Něco takového se může stát komukoliv z nás a myslím, že je výhoda znát alespoň základy" svěřila se studentka Kristýna Petrovicová.

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky