Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Přes bariéry s policií

Šestadvacetiletý Jirka při své chlapecké nerozvážnosti vypadl z balkonu ve 4. patře a poranil si páteř. Chůze je nyní schopen pouze za pomoci holí, ale běžných sportovních aktivit se účastnit nemůže. Aby však mohl využít svůj sportovní potenciál, začal dojíždět na tréninky ragby kvadruplegiků. Hra ho natolik pohltila, že si svůj život bez ní už nedokáže představit. Potřebuje však svůj vlastní vozík, který si ve své složité životní situaci momentálně není schopen zaplatit, jeho cena je 140 tisíc korun.

Jirkovi pomáhají splnit jeho sen i studenti čtvrtých ročníků středních škol ve Středočeském kraji, kteří se zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s policií“. V průběhu září až listopadu si během hodin tělesné výchovy mohli vyzkoušet testy fyzické způsobilosti (člunkový běh, kliky, celomotorický test, běh na jeden kilometr), které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra za ně následně přispěje určitou finanční částkou. Příslušníci policie pro změnu přispívají formou hotovosti, kterou střádají do kasiček Konta Bariéry.

Na Příbramsku se zúčastnily akce tři střední školy, zasportovalo si celkem 77 „čtvrťáků“ a šestačtyřiceti studentům se podařilo dané testy splnit. Ti, kteří testy zvládli, obdrželi navíc osvědčení o jejich úspěšném absolvování a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud budou mít po vykonání maturitní zkoušky zájem o práci u policie, a projdou ještě psychologickým a zdravotním vyšetřením, mohou rozšířit řady příslušníků policie. Jedná se o velmi zajímavé, rozhodně ne stereotypní zaměstnání. Důležité je umění jednat a také se umět rozhodovat, především jde o práci s lidmi.

Nový policista již během dvanáctiměsíční školy pobírá základní plat ve výši 25 720 Kč hrubého, navíc má hrazen pobyt a stravu. Na škole probíhá výuka zajímavých předmětů jako je kriminalistika, psychologie, právo, střelecká příprava aj. Po skončení základní odborné přípravy přechází policista do 3. platové třídy, na Příbramsku má 31 tisíc korun hrubého bez osobního příplatku. Policie navíc nabízí šest týdnů dovolené, kariérní postup (po odsloužených letech např. kriminální služba, operační střediska, Útvar rychlého nasazení), možnost dalšího vzdělání, bezúročné půjčky, příspěvky na pojištění, ozdravné pobyty, již po šesti letech služby nárok na odchodné, po 15 letech služby dokonce doživotní výsluhový příspěvek.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky