Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Ruce na volant

Nejčastější příčinou dopravních nehod je nesprávný způsob jízdy, kam patří i nevěnování se řízení, např. tím, že řidič ladí rádio či navigaci, ohlédne se na zadní sedačky, živě komunikuje se spolujezdcem, svačí či telefonuje. Nesprávný způsob jízdy je i nedodržení bezpečnostní vzdálenosti, což je velmi častý důvod nehod.

Příbramští policisté se dnešní den zaměřili při dopravních kontrolách právě na nevěnování se řízení, zejména na držení telefonu za jízdy. Kontroly se stejným zaměřením proběhly i minulé pondělí, kdy hlídky zkontrolovaly 79 vozidel a zjistily 34 přestupků. Na pokutách vybraly 52 tisíc korun, dalších osm motoristů bude ještě řešeno ve správním řízení. Telefon v ruce drželo devět řidičů, deset motoristů překročilo rychlost mimo obec, 11 šoférů nebylo připoutáno bezpečnostním pásem a jedno auto nemělo vyhovující technický stav. Motoristé, kteří měli vše v pořádku, obdrželi vonítko s nápisem „Dej ruce na volant, ne na mobil!“ a také jednorázový alkohol test.

 

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky