Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Akce s krycím názvem RYBA

Od května do začátku září „řádil“ v Příbrami 26letý zloděj. Za vinu je mu připisováno celkem 15 skutků a škoda ve výši čtvrt milionu korun. Chodil krást především do chodeb obytných domů, do kočárkáren, ale i do rodinných domů. Dvakrát vnikl do vozidla, jednou do garáže a v jednom případě přišel odcizit zboží do obchodu. Navíc na sebe převedl jízdní kolo a automobil, ačkoliv dobře věděl, že věci pocházejí z trestné činnosti. Většinou kradl jízdní kola, ale také alkohol, potraviny či nářadí. Odnesl si např. i golfový vozík v hodnotě sto tisíc korun nebo historické repliky zbraní. 

Hlídka dotyčného, který má zabavený řidičský průkaz, nalezla spícího v kradeném autě, na němž byly kradené registrační značky. Policisté u zadrženého muže nalezli páčidlo a věci pocházející z krádeží. Obviněný je osobou, která nepracuje, požívá omamné látky, finanční prostředky si opatřuje nelegální činností a má bohatou trestní minulost. Kriminalisté ho dne 29. září obvinili z přečinu krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a z podílnictví. Za tyto trestné činy stanovuje trestní zákoník jeden rok až pět let odnětí svobody. 

Kradl opakovaně, skončil ve vazbě

Svého jednání ale dotyčný muž nezanechal a ve vloupáních pokračoval. Dne 11. října byl zadržen několik hodin poté, co vnikl do kočárkárny ve Školní ulici. Odcizil zde dvě dětská a jedno pánské kolo v celkové hodnotě 18 tisíc korun. Opět si vyslechl podezření z přečinu krádeže, ale tentokrát následně putoval rovnou do vazební věznice v Praze.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky