Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Hodily se mu klíče, dokumenty i dioptrické brýle

Jednatřicetiletý muž si vyslechl dne 15. listopadu obvinění z trestného činu krádeže a poškození cizí věci. Za vinu je mu kladeno několik případů vloupání, a to do tří vozidel, do tří bytových domů, do administrativní budovy a do garáže. Muž má bohatou trestní minulost. Policisté dávali podnět na jeho vzetí do vazby.

Dne 22. září vzal ze dvou zaparkovaných aut v obci Drhovy klíče, dokumenty, dioptrické brýle, tenisky a nemrznoucí směs. Z kanceláře firmy ve stejné obci ukradl nefunkční vysokotlaký čistič, bednu s nářadím, dokumentaci a dvoje dioptrické brýle. Koncem září vnikl násilím do dvou bytových domů v Příbrami. V listopadu odcizil z auta stojícího v Příbrami pouze svazek klíčů. V garáži jednoho příbramského domu se mu hodily dvě pily a gola sada. Dne 14. listopadu pak spadla klec. Dotyčný se vloupal do jednoho bytového domu a ve sklepě ho následně zadržela hlídka policie. Provedený test na drogy byl u něj pozitivní, konkrétně na amfetamin. Muž způsobil škodu za nejméně 50 tisíc korun. Nyní mu hrozí v případě odsouzení až osmiletý pobyt za mřížemi.

 

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky