Bezpečná Příbram

Reverzní inzertní podvody

Zpět na rozcestník

Inzertní podvod - z policejní praxe

Slečna Lucie se v září 2023 rozhodla prodat nepotřebné dětské nosítko, a proto vložila inzerci na známý portál Marketplace umístěný na sociální síti Facebook. Netrvalo ani hodinu a ozvala se ji prostřednictvím Messengeru žena, která projevila o dětské nosítko zájem. Po písemné komunikaci žena uvedla, že zašle odkaz na přepravní službu DPD s tím, že je potřeba na odkaz kliknout, vyplnit požadované údaje a až kurýr DPD pro nosítko přijede, peníze ji budou zasány na její bankovní účet. Slečna Lucie souhlasila, klikla na přiložený odkaz společnosti DPD, kde vyplnila své citlivé údaje, mimo jiné i přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Internetový odkaz byl však falešný a neznámý pachatel se tak těchto údajů zmocnil. Poté bez vědomí slečny Lucie odčerpal z jejího bankovního účtu peněžní částku v celkové výši přibližně 150.000,- Kč.

Pozn.: Pokud prodáváte jakoukoli věc na inzertních portálech, nechte si peníze zaslat buď na bankovní účet nebo na dobírku. Jiný způsob se jeví značně podvodným. 

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky