Bezpečná Příbram

Prevence kriminality

Zpět na rozcestník

Kamarád hledá kamaráda

    Projekt s názvem Kamarád hledá kamaráda nastartovala v loňském školním roce pod záštitou dobrovolnického centra Adra v Plzni jeho příbramská pobočka. Dětem, které potřebují pomoci s učební látkou, poskytují mladí dobrovolníci svoji podporu a znalosti. Výuka probíhá v prostorách centra v ulici Čs. armády v Příbrami a zkušenosti z pilotního školního roku 2016/2017 ukazují, že s programem jsou spokojení jak malí žáci, tak jejich o něco starší ,, učitelé". „Dobrovolníci přicházejí z obou místních gymnázií a obchodní akademie" potvrzuje Anna Simaková z DC Adra v Příbrami, že se dobrovolnický projekt mezi studenty s úspěchem rozjel. Od jeho zahájení se na doučování podílelo více než čtyřicet studentů a organizace doučování funguje i díky dobré spolupráci s pedagogy místních škol. Během školního roku probíhají setkávání každý všední den odpoledne. Žáky jsou děti ze ZŠ v Příbrami a studenti jim pomáhají nejen s učením, ale i s přípravou do školy. Zároveň pro ně představují motivační vzor a mohou ukázat, že zvládnutí někdy obtížných překážek není neřešitelné. A protože na svoje ,, žáky " nepohlížejí pouze optikou učitele, jsou jim i bližším partnerem ,, Někdy vzniknou krásná přátelství. Všichni se na sebe těší a také si udělají čas na nestudijní aktivity," říká Anna Simáková.

     Kromě doučování organizuje centrum i další akce - sportovní hry, vánoční tvoření nebo karneval. „Letos před Vánoci chystáme další akci – Kouzlo vánočního času v DC Adra. Rádi bychom dětem připomněli kouzelnou atmosféru adventu, a tak rozzářili dětská očička a vyvolali radost a štěstí v jejich srdíčkách, " uvedla Anna Simáková. Adra úzce spolupracuje s příbramským klubem Pathfinder, s Charitou Příbram a dalšími neziskovými spolky. S Pathfinderem například o letošních prázdninách spolupořádala příměstský tábor.

    Jako oficiální zakončení předchozího školního roku proběhlo v polovině června v DC Adra Příbram setkání všech účastníků projektu. Nejdříve dostaly slovo děti, kterým se jejich starší kamarádi snažili celý školní rok pomoci doplnit potřebné školní znalosti. A zdaleka prý nešlo jen o trénink suché teorie, ale hrály se hry a děti si mohly s ostatními popovídat o svých zájmech. Jako host byl na setkání pozván Roman Uhrin, aby úspěšným začátečníkům povyprávěl, kam je může zavést dobrovolnická praxe. Roman Uhrin začínal jako vedoucí turistického oddílu pro partu dětí a později zakládal kluby zdraví v České republice. Dnes je ředitelem ozdravného centra. V následující diskuzi dobrovolníci odpovídali na otázky, co jim jejich služba vzala a co naopak přinesla, a o důležité pomoci při doučování syna promluvila také jedna z maminek. Závěrečným prohlášením, že by rádi pomáhali i vdalším školním roce, dali studenti projektu velkou šanci do budoucna. Ostatně od září už vyučování pokračuje.

Zdroj: redakce Kahan

                                 

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky