Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Kradl vše, co se dalo

Minulý týden obvinili kriminalisté 29letého muže z krádeže. Dne 21. října odcizil v příbramské prodejně pánské triko, dvoje tepláky a svetr. Věci si vzal do zkušební kabinky a část si oblékl na sebe, část dal do tašky. Při opouštění obchodu ho však zastavila prodavačka a po vzájemné slovní výměně jí kromě svetru oblečení vrátil. Svetr nakonec musel vydat policistům, kteří ho následně zadrželi. Obviněný uvedl, že chtěl ukradené věci prodat a za utržené peníze si koupit něco k jídlu. Jedná se o recidivistu, který byl několikrát souzen a trestán.

Dotyčný je opravdu nepoučitelný, o pět dní později vnikl do bytového domu v Příbrami. Po třetí hodině ranní vzbudila jedna z obyvatelek objektu svého manžela, že slyší nějaké rány ze sklepních prostor. Muž pak ve sklepě načapal zloděje a pokusil se ho zadržet. Ten ale odhodil věci, které měl u sebe, a utekl zadním vchodem. Mimo jiné zahodil i igelitovou tašku, ve které měl krabici s obuví. Jak se ukázalo, policisté 29letého muže pár hodin předtím kontrolovali a uvedenou tašku s obuví u něj viděli. Navíc zcela odpovídal popisu. Hlídka u něj po zadržení provedla orientační zkouška ke zjištění přítomnosti drog, test byl pozitivní na amfetamin.

Muž má na svědomí i zářijové vloupání do jedné administrativní budovy v Příbrami. Při prohledávání dvou kanceláří poškodil panel elektrického topení, kancelářský stůl a zásuvky, způsobil škodu ve výši 24 tisíc korun. Zcizil zde pouze drobné mince v celkové hodnotě dvou set korun. Dne 26. října kriminalisté zahájili jeho další stíhání pro zločin krádeže, kdy mu hrozí až osmiletý trest pobytu ve vězení.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky