Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Opuštěné chaty lákají zloděje

Během posledního týdne přijali policisté oznámení o vykradení pěti chat, jednalo se o tři objekty na Milínsku u obce Lazsko a Vrančice a dvě chalupy na Dobříšsku v Mokrovratech. Pachatelé způsobili celkovou škodu poškozením ve výši 76 tisíc korun a dále škodu 43 tisíc korun odcizením různých věcí. Ukradli nářadí, televizor, ale i plato vajec, plechovku párků a tři páry pracovních ponožek. V jedné chatě si nezvaný návštěvník dokonce rozdělal oheň v krbových kamnech a uvařil čaj.

S příchodem chladnějšího počasí navštěvují majitelé své chaty velmi zřídka, této skutečnosti pak využívají zloději. Vybírají si především odlehlé a špatně zabezpečené chalupy. Většinou vypáčí dveře či rozbijí okno. Kradou a odnáší vše, na co přijdou, různé nářadí, jídlo, pití, jízdní kola, elektroniku apod.

V silách policie určitě není chránit každé obydlí, i když provádíme namátkové kontroly v rekreačních oblastech. Na vykrádání objektů se zaměřuje preventivní projekt s názvem „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, který představuje souhrn opatření při ochraně domů, bytů a chat. Hlavním nástrojem projektu je mobilní aplikace „Zabezpečte se“ se základními informacemi a návody na zabezpečení majetku, k dispozici je na Google Play nebo v App Store. Cílem projektu je vzbudit u majitelů obydlí zodpovědnost k vlastnímu majetku, zájem o jeho zabezpečení, ale klade také důraz na větší všímavost vůči svému okolí, případný pohyb podezřelých osob a vozidel je třeba nahlásit na bezplatnou linku 158.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky