Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Památka zesnulých

V souvislosti s podzimními prázdninami dětí a s blížícím se dnem Památky zesnulých je očekávána větší hustota provozu, proto bude na bezpečnost na silnicích dohlížet více policejních hlídek. Ty se zaměří na rychlost jízdy, na používání bezpečnostní pásů, držení telefonu, jízdu v jízdních pruzích, požívání alkoholických nápojů, ale i na označení či osvětlení nemotorizovaných účastníků provozu za snížené viditelnosti.

Na komunikace vyjedou také tzv. sváteční řidiči, kteří zamíří na hřbitovy kvůli „dušičkovým povinnostem“. Motoristé by měli počítat s tím, že mohou potkat šoféry, kteří řídí pouze párkrát v roce a měli by být ohleduplní. V sychravém podzimním období mohou být navíc mokré komunikace, kde se často nachází spadané listí, vozovky jsou pak velmi kluzké a značně se prodlužuje brzdná dráha, proto by měli řidiči sundat nohu z plynu.

Za připomenutí určitě stojí, že i na hřbitovy bohužel občas zavítají nenechavci, kteří kromě květin mohou krást také funerální architekturu. Málokdo však dokáže v případě odcizení dané předměty popsat, proto je dobré pořídit si jejich snímek a poznamenat si rozlišující znaky těchto věcí jako je výrobce, rozměry nebo vada materiálu.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky