Bezpečná Příbram

Vishing - podvodný bankéř

Zpět na rozcestník

Podvod místo okradeného odhalila banka. Úvěr zamítla

Vypadalo to jako super kšeft. Internetové stránky ukazovaly, jak krásně roste majetek, množící se obchodováním v kryptoměnách. Pětačtyřicetiletý muž ze Znojemska mohl být spokojený. Jen by to nesměl být podvod.

Na konci února se nechal muž nalákat na nabídku investování do kryptoměn. Zařadil se tak do nemalé skupiny naivních lidí. Vše vypadalo lákavě. První vklady byly úspěšné, alespoň to tedy tvrdila webová stránka, zobrazující stav jeho účtu. „Proto podle pokynů neznámého podvodníka, který se vydával za investičního poradce, v šesti platbách zaslal téměř 1,3 milionu korun,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Touha zbohatnout podporovaná údaji ze stavu imaginárního účtu byla silnější než opatrnost. Peníze, které web ukazoval na účtu, ve skutečnosti dávno zmizely v neznámu. Muž ale dál věřil, jak bohatne. S vyprázdněným účtem úspor se obrátil na banku s žádostí o úvěr. „Získané prostředky chtěl opět zaslat na zahraniční účet. To však banka vyhodnotila jako podezřelou transakci, kontaktovala svého klienta a doporučila mu, aby se obrátil na policii,“ uvedl mluvčí. Banka tak muže ochránila od zadlužení. Peníze, ztracené kdesi v anonymním prostředí, má vypátrat i s podvodníkem policie.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-bezpecnost-podvod-misto-okradeneho-odhalila-banka-uver-zamitla-40473043

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky