Bezpečná Příbram

Podvodné reklamy - společnost ČEZ

Zpět na rozcestník

Podvodníci přes umělou inteligenci zneužívají ČEZ, pozor na podvodné inzeráty

Energetická společnost ČEZ varuje před podvodnými internetovými reklamami, které zneužívají její jméno a lákají na údajně výhodné investice. Videa vypadají velmi přesvědčivě. Používají záznamy z oficiálních akcí a televizního vysílání a pomocí umělé inteligence je upravují a namlouvají k nim nové texty. 

Tisíce těchto falešných reklam už nechal ČEZ stáhnout, ale stále se objevují nové. Falešné reklamy slibují desetitisícové příjmy prostřednictvím neexistující "finanční aplikace ČEZ". Většinou odkazují na externí stránky, které vyzývají uživatele k registraci. Firma ale upozorňuje, že žádné investiční nástroje nebo aplikace nikdy nevyvíjela, ani nikdy nevyzývá k zakoupení svých akcií. 

"ČEZ proto ještě jednou důrazně apeluje na všechny, kdo se s takovou reklamou setkají, aby výzvy k registraci ignorovali a aby nezadávali žádné osobní ani platební údaje. Jinak lidem hrozí, že naopak o své úspory přijdou," uvedla společnost. Reklamy se objevují například na Facebooku či Youtube. ČEZ s těmito internetovými platformami o stažení reklam jedná. "Bohužel, jedná se o běh na dlouhou trať, protože jejich tvůrci jsou prakticky nedohledatelní," podotkla mluvčí společnosti Alice Horáková.. Firma před podvody varuje i na svém webu. 

Zdroj: https://hradecka.drbna.cz/zpravy/18672-podvodnici-pres-umelou-inteligenci-zneuzivaji-cez-pozor-na-podvodne-inzeraty.html?utm_source=centrumHP&utm_medium=regionalbox&utm_term=position-5&utm_campaign=Regional&utm_source=copy

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky