Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Pol Pointy ve Středočeském kraji

Pol Point – ojedinělý projekt v České republice , byl spuštěn v rámci pilotního projektu vedením středočeské policie počátkem února 2020. První bezkontaktní bezobslužná místnost, uvnitř které občan komunikuje „na dálku“ s policistou prostřednictvím videokonferenční jednotky, byl otevřenv  atraktivní a turisty hojně navštěvované oblasti Karlštejna. Pol Point byl zřízen přímo v budově obvodního oddělení Karlštejn.

Druhá bezkontaktní místnost je k dispozici občanům v budově městské policie v Lysé nad Labem a Přerov nad Labem je v krátké době již třetím otevřeným Pol Pointem, kde mohou občané novým alternativním způsobem komunikovat s policií. Tento Pol Point je umístěn přímo v budově obecního úřadu.

Prostřednictvím videokonferenční jednotky umístěné v  Pol Pointu mohou lidé podat jakékoliv oznámení o spáchání trestného činu či poskytnout informace o protiprávním jednání (vyjma toho, které z důvodu ochrany života a zdraví nesnese odkladu – pro tyto případy i nadále slouží tísňová linka Policie ČR 158), podat vysvětlení na žádost jakéhokoliv policejního orgánu nejen v rámci Středočeského kraje, ale i na žádost ostatních policejních služeb v rámci celé České republiky.

Nově zřízený Pol Point v Přerově nad Labem je občanům k dispozici po telefonické domluvě na čísle: 325 565 274. Provoz je každodenní, a to v následujících časech:

v pondělí a ve středu - od 9:00 do 16:00 hodin

v úterý, ve čtvrtek a v pátek – od 9:00 do 13:00 hodin

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky