Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Řídím, piju nealko pivo

Dne 19. července se uskutečnila v dopoledních hodinách v Bohutíně dopravně preventivní akce s názvem „Řídím, piju nealko pivo“, která byla zaměřena zejména na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů před jízdou nebo během ní.

Zodpovědní řidiči, kteří měli dechovou zkoušku negativní, v pořádku měli i všechny předepsané doklady a vůz byl také v řádném stavu, dostali za odměnu nealkoholické pivo a jednorázový alkohol test. Nealkoholické pivo je vhodnou a bezpečnou variantou u nás tak oblíbeného nápoje. Akce si klade za cíl připomenout motoristům, že alkohol ani jiné návykové látky za volant nepatří a dále jde o snahu snížit počet dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu.

Během prvního pololetí letošního roku zjistili policisté na Příbramsku u 415 řidičů, že jsou pod vlivem alkoholu či drog. Z uvedeného počtu se 172 osob dopustilo svým jednáním přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Příslušníci policie letos řešili na příbramských silnicích 605 dopravních nehod, 25 z nich způsobili opilí motoristé.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky