Bezpečná Příbram

Prevence kriminality

Zpět na rozcestník

Tábory pod taktovkou města

O prázdninách se uskutečnil příměstský tábor, který opět organizovalo město Příbram. Kromě zábavných her, které byly zaměřené na zručnost, paměť či komunikaci ve skupině, byla pro účastníky příměstského tábora připravena i knihařská dílna. Děti si z tábora mohly odnést, jako vzpomínku na společně strávený týden, vlastnoručně vyrobený poznámkový blok s vlastním linorytem.

Většinu času děti využívaly prostory Nového rybníka, který je ideální pro volnočasové aktivity, ale společně se vydaly i na výlet vlakem do nedalekého Ostrova, kde je čekal nelehký úkol v podobě vaření společného oběda. Děti ale vše zvládly na výbornou a guláš, který společnými silami uvařily, chutnal i vedoucím tábora. „Uspořádat příměstský tábor organizovaný městem nás napadlo před třemi roky a od té doby v jeho organizaci pokračujeme každé prázdniny,“ uvedla místostarostka Alena Ženíšková s tím, že je částečně financován z dotačního titulu Program prevence kriminality poskytované Ministerstvem vnitra.

Na začátku srpna se konal také pobytový tábor, a to již tradičně nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem v Hájovně na Dědku. Letošním tématem celého tábora byli Vikingové. Děti vyráběly tematické helmy, lodě nebo magické amulety. Nechyběly ani klasické táborové hry, jako jsou škrábání brambor na čas, večerní bojovka v lese či hlídání táborové vlajky. „Věřím, že tyto akce, které dětem umožňují smysluplně trávit prázdninové dny, budou pokračovat i v následujících letech,“ dodala Alena Ženíšková.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky