Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Tři zloději zadrženi téměř při činu

Policejní hlídce se podařilo dne 20. dubna po druhé hodině ranní zadržet krátce po činu zloděje. Třicetiletý muž vnikl do auta zaparkovaného v Příbrami. Z přihrádky odcizil pouzdro s ovládacím čelním panelem k autorádiu, následně násilím vytrhl ze středové části palubní desky i autorádio. Svým jednáním způsobil škodu ve výši jednoho tisíce korun. Poté, co spatřil příslušníky policie, odhodil kradené věci se šroubovákem, utéct se mu ale již nepodařilo.

Úspěšní byli příbramští policisté včerejšího dne i v dopoledních hodinách. Dopadení pachatelů napomohla oznamovatelka, která si všimla dvou podezřelých osob a neváhala okamžitě zavolat na policii. Hlídka vyjela na místo a zadržela muže ve věku 42 a 24 let, právě když opouštěli rekonstruovaný rodinný dům sklepním okénkem. V batohu měli tři tuby silikonových tmelů a pět sad dveřního kování, vše v hodnotě tří tisíc korun. Starší z mužů byl již v minulosti za obdobný skutek souzen a trestán. Navíc u něj policisté nalezli při prohlídce falešnou bankovku o nominální hodnotě jednoho tisíce korun.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V loňském roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky