Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Zásady správného přecházení

Od zítřka do 9. září bude probíhat po celé republice dopravně preventivní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Policisté budou mít zvýšený dohled u přechodů pro chodce v blízkosti základních škol. Hlavním cílem akce je posílit v dětech zásady při vstupu do vozovky. Po prázdninách jsou školáci ještě plni zážitků ze dnů volna a nejsou až tak obezřetní.

Chodci by měli vědět, že mají užít přechod, pokud je na dohled. Jinak mohou přecházet silnici jen na přehledných místech a musí se přitom pořádně rozhlédnout. Před vstupem na přechod pro chodce musí odhadnout, zda vozidlo stihne bezpečně zastavit, neexistuje absolutní přednost chodců. Při přecházení si musí všímat i druhého jízdního pruhu, jeden vůz jim dá přednost, v protijedoucím autě si řidič ani nevšimne, že někdo jde přes komunikaci. Chodci dále nesmí vstupovat na přechod, přijíždějí-li vozidla s právem přednostní jízdy, a musí dávat přednost tramvaji. Důležité je i nošení reflexních prvků, za šera, při hustém dešti či v mlze je takto označený člověk vidět až na dvě stě metrů.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky