Bezpečná Příbram

Podvodné reklamy - ČEZ, MND... Podvodné e-maily, SMS od bank Podvodné e-maily, SMS od dopravců Podvodný bankéř, policista... Podvody využívající celebrity Romance Scam, dědictví, výhry Reverzní inzertní podvody Investiční podvody (kryptoměny, akcie) Fotogalerie Kontakty

Prevence kyberkriminality

Zpět na rozcestník

Prevence kyberkriminality                             

Nárůst trestné činnosti páchané na internetu, přes internet nebo prostřednictvím internetu nabývá v posledních několika letech nebývalých rozměrů. „Podvodníci“ se snaží různým sofistikovaným způsobem útočit, přesvědčit či zmanipulovat člověka, využít jeho důvěřivosti a neznalosti a „obrat“ ho tak o nemalé peněžní prostředky.

Naše činnost je proto zaměřená na prevenci této trestné činnosti nazývané Kyberkriminalitou (kybernetická kriminalita, též počítačová kriminalita) s cílem snižovat její důsledky a rozsah, informovat veřejnost a tím snižovat počet potenciálních obětí.

Jak je uvedeno ve Strategii prevence kriminality v České republice na léta 2022–2027, „cílem je naučit uživatele informačních technologií rozpoznávat signály rizikové komunikace na internetu, či správně na některé podezřelé skutečnosti reagovat, např. prostřednictvím informování policie a nemazáním obsahu této komunikace z počítače, mobilu atd.“

Proto jsme pro Vás spustili nový preventivní projekt s názvem „Mysli, než klikneš“.

Obsah pro Vás pravidelně připravujeme, prozatím si můžete vyzkoušet vzdělávací test: Buďte na internetu v bezpečí.

https://www.kybertest.cz/

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky