Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Kapesní krádeže v předvánočním období

Blížící se vánoční svátky a s tím související shon, nakupování, fronty v obchodech, větší obnosy peněz v hotovosti, všechny tyto skutečnosti nahrávají kapesním zlodějům. Včera dne 10. prosince se o tom přesvědčil starší muž v jednom obchodním domě na Dobříši. Tašku s peněženkou zanechal v nákupním vozíku. Pachatel pak využil jeho chvilkové nepozornosti a ukradl mu ji. Nakupující přišel o doklady a téměř šest tisíc korun.

Lidé by měli vědět, že peníze a doklady nemají nosit v zadní kapse kalhot a tašky by neměli nechávat volně položené ve vozících. Při opouštění vozidla na parkovištích by mělo být základním pravidlem zkontrolovat, zda na viditelném místě nejsou zanechané nějaké věci. Kabelky či mobilní telefony značně přitahují pozornost nenechavců. Zvýšená obezřetnost je na místě. Nepříjemná zkušenost potom může pokazit klidné prožití vánočního období.

Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. V letošním roce došlo k navýšení platu a novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky