Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Blížící se Vánoce

Předvánočního shonu a nedbalého zacházení s majetkem využívají tzv. kapsáři. Vědí, že lidé jsou méně obezřetní a mívají u sebe větší obnosy peněz. Krádež bývá blesková, předem pečlivě nacvičená. 

Některé ženy s oblibou odkládají své kabelky do nákupních vozíků. Zloději pak stačí, aby se poškozená otočila pro zboží do regálu, a rychlou rukou odcizí peněženku, kterou dotyčná navíc zanechala na vrchu tašky.                                                              

Jedna žena dokonce u příbramského obchodního domu kabelku ve vozíku zapomněla a „zaparkovala“ ji i s ním do zastřešeného boxu na parkovišti. Pachatel získal 31 tisíc korun v hotovosti, mobilní telefon, dvě platební karty, doklady a manikúru. 

Co se týká mužů, někteří peněženky navíc i s doklady nosí v zadní kapse kalhot. Okradený nic nepostřehne, zjistí až mnohem později, že se stal terčem kapsářů. Doklady je třeba nosit odděleně od peněz a PIN platební karty odděleně od karty.                                              

Při opouštění vozidla na parkovišti by mělo být základním pravidlem zkontrolovat, zda jsme na viditelném místě nezanechali nějaké věci. Jakákoli taška či mobilní telefon lákají pozornost nenechavců. 

A co dělat bezprostředně po zjištění krádeže? Co nejdříve kontaktovat policii. Pokud byla odcizena platební karta, ihned ji zablokovat. Pokud byly odcizeny klíče od domu, co nejrychleji učinit opatření proti jeho vykradení.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky