Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Slunce na cestách

Dne 30. května se uskutečnila v dopoledních hodinách u základní školy v Bohutíně preventivní akce v dopravě s názvem „Slunce na cestách“. Děti ze třetí třídy se podílely na hodnocení kontrolovaných motoristů. Rozdávaly jim vlastnoručně namalovaná zamračená nebo usměvavá sluníčka.

Cílem projektu je upozornit řidiče, že svým chováním za volantem mohou přispět k vyšší bezpečnosti v dopravě. Zvýšená opatrnost je nutná především tam, kde se velmi často pohybují děti, např. u škol, školek. Upozornění směrované od školáků působí mnohem více na správné chování motoristů a dále na zamyšlení se nad svou jízdou.

U dětí by měl tento projekt vést k zaujetí správného postoje k chování na silnicích a také by měl být pro ně zajímavý, už tím, že si na krátkou chvíli mohou zahrát na policisty, mohou vyjádřit svůj názor a hodnotit dospělé.

Policisté kontrolovali u zastavených šoférů, zda mají u sebe předepsané doklady, a to platný řidičský průkaz, malý technický průkaz od vozu, doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem automobilu a osoby nad 65 let věku doklad o zdravotní způsobilosti. Hlídka také sledovala technický stav auta a zjišťovala, zda řidič není pod vlivem návykových látek.

Dva motoristé dostali od dětí „mračouna“, jeden neměl rozsvícená světla a jeden u sebe neměl řidičský průkaz. Ke konci akce příslušnici policie zastavili řidiče, který měl pozitivní dechovou zkoušku. Na displeji přístroje se objevila hodnota 0,3 promile alkoholu. Kontrolovaná osoba požadovala lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, hlídka ho na vyšetřeni převezla, muž si však náklady s tím spojené bude hradit sám. Za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí ve správním řízení pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky