Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Být viděn!

Příbramští dopravní policisté dnes zavítali do ZŠ Višňová, aby školákům připomněli zásady bezpečného pohybu na silnicích a navíc jim ukázali policejní techniku, kterou při své práci používají.

Kromě zásad správného přecházení nebo jak se mají chovat jako cyklisté se děti dozvěděly, jak je důležité být na silnicích vidět. Příčinou mnoha tragických nehod je právě nedostatečná viditelnost.

Již osmým rokem platí pro chodce povinnost nosit reflexní prvky, pokud se pohybují za snížené viditelnosti mimo obec podél okraje vozovky, kde není veřejné osvětlení. Nejpoužívanějším reflexním prvkem jsou reflexní pásky, jejich výhodou je rychlé a snadné použití. Prvek by měl být dobře viditelný zepředu i zezadu pro ostatní účastníky silničního provozu. Doporučuje se ho umístit na nejvíce pohyblivou část těla směrem do vozovky, tudíž na pravou stranu, např. ke konci rukávů, blízko ke kolenům. V případě porušení hrozí za tento přestupek na místě pokuta až dva tisíce korun.

Modré oblečení je zpozorovatelné pouze na 18 metrů, reflexní prvky až na 200 metrů. Při rychlosti 75 km/h potřebuje řidič asi 30 metrů na to, aby zareagoval a stihl se jdoucí osobě vyhnout. Reflexní prvky jsou vhodným doplňkem také pro cyklisty. Ti mají mít kolo vybavené odrazkami a za snížené viditelnosti navíc světlomety.

 

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky