Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Zimní obutí

Počasí nám začíná ukazovat i svou horší stránku, jako je pokles teplot, ranní mrazíky. Pro mnohé řidiče není jednoduché zvládnout jízdu na zledovatělé nebo zasněžené silnici. Než si na nové podmínky zvyknou, dochází ke zvýšenému počtu nehod.

Zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu, a to minimálně 4 mm, jsou povinné od začátku listopadu do konce března, pokud se na komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se během jízdy může na vozovce sníh a led vyskytnout. Zimní pneumatiky mají lepší stabilitu při průjezdu zatáčkou a poskytují maximální přilnavost.

Motoristé by měli zimnímu nečasu přizpůsobit styl jízdy, jezdit pomaleji a plynule, soustředit se hlavně při brzdění a zatáčení. I lehké sešlápnutí brzdy může být nebezpečné, když není před vozidlem dostatek místa. Na mokré silnici by měl být rozestup mezi auty třikrát větší než na suché vozovce. Šoféři by měli mít na paměti, že více hrozí smyk a také se prodlužuje brzdná dráha.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky