Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Dopadení pachatelky vyhrožující bombou

Dne 29. února krátce před osmou hodinou ranní jsme přijali telefonické oznámení o umístění bomby v budově herny Bonus Games, která se nachází na náměstí T. G. Masaryka v Příbrami. Uvedené prostory a blízké okolí byly okamžitě uzavřeny, evakuováno bylo téměř padesát osob. Na místo přijel psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Před desátou hodinou dopolední byly budovy opět zpřístupněny, prohlídka prostor byla negativní.

Policisté spolu s městskými strážníky začali okamžitě pátrat po pachateli anonymního telefonátu. Již v odpoledních hodinách se kriminalistům podařilo zadržet pachatelku. Jedná se o jednatřicetiletou ženu, která se nakonec k dané věci doznala. Dotyčná má na svědomí i jiné oznámení o nástražném výbušném systému. Dne 5. ledna tvrdila, že je bomba uložena v obchodním domě Kaufland v Příbrami. Včerejšího dne byla žena obviněna z přečinu šíření poplašné zprávy, a protože se činu dopustila opětovně, hrozí jí nyní jeden rok až pět let ve vězení.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky