Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Krajské cvičení pořádkové jednotky

Včera dne 26. května probíhalo v bývalých kasárnách v Rožmitálu pod Třemšínem krajské cvičení pořádkové jednotky. Účastnili se ho jako diváci i studenti bezpečnostně právního oboru ze Střední zdravotnické školy Praha, Trivis Praha a SOU Dubno, kteří byli u středočeské policie na školní praxi. Měli možnost nahlédnout tzv. pod pokličku práce policistů a vidět v rámci praxe různorodost policejních činností. Pro některé z nich je policejní práce velmi zajímavá a tato možnost praxe je motivuje k rozšíření řad Policie ČR.

Pokud úspěšně složí maturitní zkoušku, projdou psychologickým vyšetřením, prokáží zdravotní a fyzickou způsobilost, mohou pak začít pracovat jako noví policisté. Navíc získají 150 tisíc korun jako náborový příspěvek. Po absolvování roční školy, kde již pobírají plat, přechází na obvodní oddělení či dopravní inspektorát a za odvedenou práci získají měsíčně 32 tisíc korun hrubého bez osobního příplatku. Čeká je kariérní postup, šest týdnů dovolené, do budoucna ozdravné pobyty, po odsloužených letech odchodné či dokonce doživotní výsluhový příspěvek.

Další informace a nová náborová videa: https://www.policie.cz/clanek/pridej-se-k-nam.aspx

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky