Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Mysli, než klikneš

Nárůst trestné činnosti prostřednictvím internetu nabývá v posledních letech nebývalých rozměrů. Banky evidují za prvních šest měsíců tohoto roku více než 31 tisíc kybernetických útoků na své klienty, tj. o 15 % víc než za stejné období loňského roku. Škody jdou do stovek milionů, v průměru na jednoho poškozeného vychází částka 21,5 tisíce korun. Nejvyšší škoda u jednoho klienta přesáhla dokonce 15 milionů.

Digitální doba, která mnohé věci usnadňuje, bohužel přináší i mnohá rizika. Nejlepší obranou před kyberútoky je osvěta, aby byli lidé schopni rozpoznat, že se je někdo snaží podvést, a hlavně nepodceňovali situaci. Pachatelé postupují sofistikovaně a dobře vědí, jak s oběťmi manipulovat. Časový nátlak, zastrašování, důvěra v lidský hlas, vyvolání pocitu snadného a rychlého zbohatnutí…

Příbramští policisté spustili nový preventivní projekt s názvem „Mysli, než klikneš“. Na odkaze https://www.bezpecnapribram.cz/kyberkriminalita zveřejňují aktuální podvodné obrázky, které lákají na investování do akcií či kryptoměn, podvržené e-maily zaslané od různých bank svým zákazníkům nebo falešné e-maily zneužívající jména pošty či jiných dopravců.

Další články:

Aktuální téma

Dotazník: Bezpečná Příbram

Vyplňte nám prosím dotazník, jak bezpečně se cítíte v našem městě.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky