Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Snaha snížit dopravní nehodovost

Během 14 dnů proběhly na Příbramsku tři dopravně bezpečnostní akce. Jejich cílem bylo snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a také ovlivnit nekázeň některých účastníků silničního provozu. Kontroly byly zaměřeny na dodržování stanovené rychlosti, dále na respektování dopravního značení, na jízdu v jízdních pruzích, používání bezpečnostních pásů a na dodržování povinností při předjíždění. Hledáčku policistů neuniklo ani chování zranitelných účastníků silničního provozu, což jsou chodci, cyklisté a motorkáři. Opět byly do akcí zapojeny i bezpilotní letadla neboli drony.

Hlídky zjistily celkem 28 přestupků a uložily pokuty ve výši 22 tisíc korun, čtyři případy ještě bude řešit správní orgán. Čtrnáct řidičů překročilo mimo obec rychlost, pět motoristů nebylo připoutáno, dva drželi během jízdy telefon v ruce, jeden šofér neměl sjednané povinné pojištění a jeden jel bez dálniční známky. Dopravních přestupků se dopustili dva chodci, jeden cyklista a jeden motocyklista. V tomto týdnu budou probíhat další dopravní akce, zejména na problémových nehodových úsecích či na místech, kde opakovaně porušují řidiči své povinnosti, a tím ohrožují bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky