Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Zabezpečení rekreačních objektů

S chladnějším počasím, které přichází, se značně snižuje návštěvnost rekreačních objektů, této skutečnosti pak využívají zloději. Vybírají si především odlehlé a špatně zabezpečené chaty. Většinou u nich vypáčí či rozbijí okna nebo dveře. Kradou a odnáší vše, na co přijdou, zejména různé nářadí, jídlo, pití, jízdní kola, elektroniku apod.

Policisté během zimy zintenzivňují kontroly v rekreačních oblastech. Navíc každý sám může přispět k tomu, aby svůj majetek lépe zabezpečil, používat např. bezpečností uzamykací systémy, bezpečnostní dveře a zárubně, přídavné závory na dveře, okenice, mříže, bezpečnostní fólie a skla. Jde o prostředky, které ztěžují vniknutí do obydlí. Dále je možné použít kamerové monitorovací systémy, lokální signalizaci, detektory pohybu, systémy s dálkovou signalizací. Cennější věci rozhodně nechce nechávat přes zimu v objektech.

Na vykrádání obydlí se zaměřuje preventivní projekt s názvem „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, který představuje souhrn opatření při ochraně domů, bytů a rekreačních objektů. Jeho cílem je informovat veřejnost o všech možnostech a způsobech zabezpečení. Hlavním nástrojem projektu je mobilní aplikace „Zabezpečte se“. Projekt klade také důraz na větší všímavost vůči svému okolí, případný pohyb podezřelých osob a vozidel je třeba nahlásit na bezplatnou linku 158.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 212, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky