Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Všímejte si opuštěných dětí!

Dne 25. května je Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí, tzv. Pomněnkový den. V daný den se v roce 1979 ztratil v New Yorku při cestě do školy šestiletý Etan. Přes veškeré usilovné pátrání se ho však nepodařilo nalézt. V období ztráty chlapce kvetly pomněnky, kvůli tomu se tak staly symbolem pohřešovaných dětí.

V České republice si Pomněnkový den připomínáme již od roku 2004. Problematice pohřešovaných dětí se věnuje odbor prevence kriminality Ministerstva vnitra, který ve spolupráci s Policií České republiky vytvořil projekt „Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech“. Ten je aktivován při pátrání po tzv. dítěti v ohrožení. Systém umožňuje bezprostřední zapojení sdělovacích prostředků, a tím i široké veřejnosti do pátrání. Právě rychlost je v těchto případech jedním z rozhodujících faktorů.

Co vlastně dělat, pokud se nám ztratí dítě? I když je to těžké, zachovat klid, malé děti se často jen někde „schovávají“. Důležité je prohledat místa, kde bylo dítě naposledy a nebezpečná místa v okolí, dále kontaktovat rodinu, přátele a sousedy. Pokud je stále dítě nezvěstné, zavolat policii přes tísňovou linku 158. Při oznámení je nutné uvést podrobný popis dítěte včetně markantu (pihy, brýle, vada řeči, jizvy apod.), popis oblečení, zdravotní stav a další informace, které by byly podstatné pro pátrání. Samozřejmě je důležité poskytnout policii aktuální fotografii.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky