Bezpečná Příbram

Reverzní inzertní podvody

Zpět na rozcestník

Seniorka z Olomoucka chtěla prodat lyžařskou soupravu. Přišla o 120 tisíc

O několik tisíc eur, v přepočtu zhruba 120 tisíc korun, přišla v pondělí devětašedesátiletá žena z Olomoucka, když se rozhodla prodat prostřednictvím nabídky na sociální síti lyžařskou soupravu. Narazila přitom na podvodníka. 

Žena uvedla, že v pondělí po třinácté hodině zveřejnila na síti Facebook inzerát nabídky lyžařské soupravy. Po chvíli ji kontaktoval zájemce s dotazem, jestli by bylo možné soupravu poslat přes kurýrní společnost, a požádal dotyčnou o zaslání telefonního čísla a e-mailu. Prodávající podle něj muži vyhověla a zaslala na sebe telefonní číslo i e-mail. Na něj záhy obdržela zprávu, která vypadala jako od přepravní společnosti. Kurýr ji informoval o tom, že někdo zakoupil její produkt, a přiložil banner „pokračovat“. Žena na něj klikla a byla přesměrována na nabídku tuzemských bank. Vybrala tu svou a v dalším otevřeném okně vyplnila požadované přihlašovací údaje ke svému bankovnímu účtu a platební kartě. Potvrdila i zprávu k finanční transakci z banky. 

Očekávaných peněz se ale seniorka nedočkala. Naopak o peníze přišla. Neznámý pachatel jí z účtu odčerpal 4870 eur (asi 120 tisíc korun).

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/krimi-seniorka-z-olomoucka-chtela-prodat-lyzarskou-soupravu-prisla-o-120-tisic-40457395

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky